09.03.2018

Krok marki Renault w stronę elektrycznych ciągników siodłowych


Istotne zmiany w zarządzaniu eksploatacją środowiska skłoniły producentów samochodów do innowacyjności i do zmian, które w najbliższych latach pozwolą im na sprawne funkcjonowanie przy zaostrzających się przepisach dotyczących emisji szkodliwych substancji przez pojazdy spalinowe.

Firma Renault, podobnie jak pozostali producenci, z każdym rokiem pracuje nad nowymi technologiami źródeł zasilania pojazdów.
Powyższa marka w 2009 roku wprowadziła pierwsze zmiany w pojazdach o DMC pomiędzy 12 a 16 ton, dostosowujące napędy tychże aut do nowego, ekologicznego podejścia. Natomiast od 2019 roku Renault planuje sprzedaż szerokiej gamy ciężarówek w całości elektrycznych, które są bardziej przyjazne środowisku.
Od blisko 10 lat Renault zbierało doświadczenie testując nowe rozwiązania na obecnych modelach, a w najbliższej przyszłości planują wprowadzenie całkowicie nowego produktu. W celu realizacji powyższego celu w fabryce w Blainville-sur-Orne poczyniono pierwsze kroki przygotowujące do premiery całkowicie elektrycznego modelu ciągnika siodłowego firmy Renault Trucks.
Rok 2019 zapowiada się ciekawie, gdyż wtedy również Tesla planuje rozpocząć sprzedaż swoich elektrycznych ciężarówek.