###pl PAGE:blog BUL:2000-osob-na-spotkaniu-jc-trans 2000 osób na spotkaniu JC Trans
28.10.2019

2000 osób na spotkaniu JC Trans

We wrześniu 2019 czworo reprezentantów Real Logistics uczestniczyło w dorocznej konferencji sieci spedycyjnej JC Trans. W tym roku odbyła się ona w Guangzhou.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od części konferencyjnej, w czasie której dominowały dwa tematy. Po pierwsze – rola Guangzhou w infrastrukturze logistycznej Chin oraz w rozwoju transportu międzynarodowego. Drugim tematem była tzw. zielona logistyka, w tym oczekiwania klientów i nowe technologie zmniejszające negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.

Następnie rozpoczęły się spotkania dwustronne. Uczestniczyło w nich ponad 2 tysiące osób z całego świata. Nam udało się porozmawiać z ponad 150 osobami. Tym, co szczególnie interesowało naszych rozmówców, był rozwój drobnicowego transportu kolejowego zarówno w eksporcie jak i imporcie do Chin. Pytano przede wszystkim o takie kierunki jak: Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Litwa, Łotwa, Estonia i Włochy. Dla nas to sygnał, że spedytorzy realizujący zlecenia dla tych krajów, dostrzegli w przewozach kolejowych istotną alternatywę dla spedycji morskiej. Drugim obszarem, którego dotyczyły nasze rozmowy z partnerami, przede wszystkim tymi z Chin, był rozwój oferty cross border e-commerce, co jest pokłosiem dynamicznego rozwoju sprzedaży internetowej państwa zza Wielkiego Muru.

Równie intensywne jak dnie, mieliśmy też noce. Zarówno organizatorzy jak i nasi przyjaciele Chińczycy zadbali o to, byśmy maksymalni wykorzystali czas naszego pobytu w Chinach. Rejsy statkiem po Rzece Perłowej i wieczory karaoke zostawiły w nas wiele miłych wspomnień.

Share this post