10.05.2021

Anna Twardosz #flyannatwardosz

Młoda utalentowana skoczkini narciarska. Wierzymy w nią i chcemy wspierać ją w drodze na szczyt!

Ania skoki zaczęła uprawiać już w wieku 9 lat, zafascynowana obserwacją treningów, na które wcześniej jeździła ze swoim starszym bratem i siostra. Miłość do skoków, która zaczęła się we wczesnym dzieciństwie, trwa do dziś,
Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić jako nastolatka. W 2016 roku została powołana do Kobiecej Kadry Narodowej w skokach narciarskich. W tym samym roku po raz pierwszy w karierze została Letnią Mistrzynią Polski. W grudniu 2016 po raz pierwszy zdobyła punkty Pucharu Kontynentalnego co dało jej prawo startu w Pucharze Świata.
W 2017 roku debiutowała na Mistrzostwach Świata Juniorów w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajęła 30 miejsce. Tego samego sezonu zadebiutowała w Pucharze Świata w Ljubnie.
W 2018 roku w lecie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet a zimą po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. W zawodach Fis Cup poraz stanęła na drugim stopniu podium w Rumunii.

W sezonie zimowym 2019/2020 zaczęła regularnie kwalifikować się do pierwszej serii Pucharu Świata, została zimową podwójną Mistrzynią Polski Juniorek i zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kobiet.

W sezonie zimowym 2020/2021 punktowała w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt, zajmując 26 i 30 miejsce. Punktowała jeszcze w Hinzenbach (29 miejsce) i startowała na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie, gdzie w konkursie na normalnej skoczni zajęła 33 miejsce, a na dużej skoczni miejsce 24. Razem z Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim i Kamilą Karpiel w zawodach drużyn mieszanych zajęła 6 miejsce. W Lahti na Mistrzostwach Świata Juniorów gdzie zajęła 8 miejsce.
Tyle sukcesów, choć Anna ma dopiero 20 lat! Trzymamy kciuki za tę zdolną zawodniczkę!

#flyannatwardosz

Share this post