###pl PAGE:blog BUL:baltic-hub-gdansk-jako-efektywny-punkt-przeladunkowy-wlasna-powierzchnia-magazynowa-sprawne-przeladunki-i-profesjonalna-dystrybucja Baltic Hub Gdańsk jako efektywny punkt przeładunkowy: własna powierzchnia magazynowa, sprawne przeładunki i profesjonalna dystrybucja
23.11.2023

Baltic Hub Gdańsk jako efektywny punkt przeładunkowy: własna powierzchnia magazynowa, sprawne przeładunki i profesjonalna dystrybucja

Szukasz powierzchni magazynowej oraz Partnera do dystrybucji towarów do krajów Europy Środkowo- Wschodniej? Wybierz firmę, która posiada szerokie możliwości i każde zapytanie traktuje indywidualnie. Kompleksowa obsługa logistyczna istotnie skraca czas Twojego zaangażowania.

Przeładunek towarów w Europie — atuty lokalizacji Polski na transportowej mapie świata

Sprawne przeładunki są kluczowe pod względem czasu dostawy towaru. W bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiego portu powstało zaplecze magazynowe, które staje się międzynarodowym centrum operacji przeładunkowych. Podczas importu towarów do Europy istotnym elementem planowania jest miejsce przeładunku. Polska położona w centralnym miejscu na mapie świata stanowi najlepszy wybór. Dlaczego? Do Gdańska docierają bezpośrednie serwisy z Chin. Ma to duże znaczenie pod kątem czasu tranzytu, a jednocześnie koszt operacji magazynowych w Polsce jest dużo niższy niż np. w Hamburgu.

Baltic Hub Gdańsk

Baltic Hub Gdańsk to port morski, który jest ważnym miejscem dla europejskiego transportu kontenerów — morskiego, kolejowego i drogowego. Gdański port od lat jest też punktem handlowym i przeładunkowym, z którego transporty docierają do wielu krajów w naszym rejonie Europy. Warto podkreślić, że Transport drogowy z Gdańska do miejsca docelowego do Czech, na Słowację, Ukrainę, do Litwy, Łotwy czy Estonii trwa od 24 do 48 godzin.

usługi magazynowe, magazyn gdańsk

Magazyn w Gdańsku – duża powierzchnia i sprawna dystrybucja

Gdański magazyn Real Logistics znajduję się tuż przy terminalu Baltic Hub i jest obiektem wyposażonym w najnowocześniejszy system WMS, monitoring CCTV, 3400 miejsc paletowych, 1000 m2 powierzchni dla niestandardowych ładunków i 4 doki załadunkowe.

Co więcej, posiadamy magazyny także w Małaszewiczach, Łodzi i Warszawie oraz na co dzień współpracujemy z Partnerami posiadającymi powierzchnie magazynowe w innych częściach świata: w Chinach, Niemczech i na Węgrzech. Magazyn w Gdańsku, tak jak też pozostałe nasze magazyny, funkcjonuje jako skład celny i magazyn czasowego składowania (do 90 dni).

Możliwości magazynowe — Gdańsk

Nasi wykwalifikowani pracownicy oddziału w Gdyni wraz z działem magazynowym w Gdańsku zawiadują ładunkami transportowanymi drogą morską oraz ekspedycją.

Każde zlecenie jest traktowane indywidualnie. Mamy ogromne doświadczenie w przeładunkach towarów z kontenerów na auta i odwrotnie, sprawnym wyładunku z kontenerów oraz dystrybucji towarów zgodnie z życzeniem Klienta. Wyznaczając nowe standardy w obszarze logistyki, nasze możliwości magazynowe wyróżnia elastyczność. W magazynach Real Logistics istnieje możliwość składowania towarów długo i krótkoterminowego.

Transport i magazynowanie paneli fotowoltaicznych

W tym strategicznie zlokalizowanym miejscu, w Gdańsku, przechowujemy i dystrybuujemy zróżnicowane towary, od wymagających szczególnych warunków paneli fotowoltaicznych poprzez elektronikę, aż po substancje chemiczne. Przykładem naszych możliwości jest współpraca z wieloma producentami paneli fotowoltaicznych. Towary tego typu transportowane są zazwyczaj drogą morską, a następnie wyładowane i dystrybuowane na całą Europę pod wytyczne i wymagania Klienta. Magazynowanie paneli fotowoltaicznych wymaga szczególnej uwagi i ostrożności, dlatego doświadczenie odgrywa tutaj ważną rolę.

transport paneli fotowoltaicznych, magazynowanie paneli fotowoltaicznych

Transport towarów z Ukrainy

Nasze możliwości w zakresie transportu znacząco przekraczają granice krajowe — specjalizujemy się także w przewozach kolejowych i drogowych np. na/z Ukrainę. Na co dzień importujemy towary z różnych części świata, które transportowane morsko, przeładowujemy na auta i dowozimy na teren Ukrainy. W celu eksportu ukraińskich zbóż zainwestowaliśmy w 90 kontenerów 20’HC BU posiadających specjalne włazy wsypowe. Mamy doświadczenie w przewozie towarów masowych, piasku, torfu, ale nie boimy się też towarów niebezpiecznych. Ładunki ADR, takie jak na przykład substancje trujące, łatwopalne lub żrące wymagają specjalnego traktowania podczas przewozu oraz dokumentacji.

Wkład w rozwój ukraińskiej gospodarki

Ukraina od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami związanymi z konfliktem na ich terenie. Nasza grupa dołączyła do inicjatywy wsparcia dla Ukrainy. Magazyn w Gdańsku codziennie przyjmuje transporty kolejowe i drogowe z Ukrainy. Najczęściej są to przeładunki z aut na kontenery bądź odwrotnie. Popularnymi towarami importowymi są opony, wyroby stalowe, palety i środki ochrony roślin. Ze względu na położenie, Port w Gdańsku w obecnej sytuacji, odgrywa znaczącą rolę w wymianie handlowej z Ukrainy.

Kompleksowa obsługa transportu – zakres naszych usług logistycznych

Działalność Real Logistics Group zaczęła się w 2006. Firma, w krótkim czasie stała się synonimem niezawodności i profesjonalizmu. Obecnie nasza załoga liczy ponad 70 osób. Główna siedziba mieści się we Wrocławiu, ale nasza obecność rozciąga się na wiele innych miast: Gdynię, Warszawę, Małaszewicze, Bolesławiec, Nysę oraz Chengdu w Chinach. Naszym największym autem jest kompleksowość obsługi. Dlatego, obok transportu morskiego, kolejowego, lotniczego i drogowego, w katalogu usług naszej firmy są także usługi związane z odprawami celnymi. Co więcej, od lat zajmujemy się także obrotem kontenerami.

Własne kontenery – sprzedaż, magazynowanie, wynajem

Posiadamy imponującą flotę kontenerów — ponad 540 sztuk, gotowych do sprzedaży czy wynajęcia dla każdego typu ładunku. W naszej stałej ofercie znajdują się m.in. 20’,40’HC i 20’,40’GP, a także 20’HC BU. Na specjalne życzenie Klienta możemy zaoferować również kontenery 40’FR, 20’ i 40’OT i 40’RF. Nie jesteśmy tylko dostawcą usług logistycznych — jesteśmy graczami na rynku kontenerowym, umożliwiając przewóz, składowanie oraz dystrybucję kontenerów dla różnorodnych celów biznesowych.

kontener 40'HC, kontenery transportowe

Sprawne odprawy celne

Posiadamy sieć agencji celnych, w wielu miejscach Polsce: w Gdyni, Bolesławcu, Małaszewiczach i Nysie. Uzyskane przez nas pozwolenie AEO, stanowi gwarancję wiarygodności i zapewnia naszym zgłoszeniom w urzędzie celnym status priorytetowy. Pozwolenie AEO i doświadczenie we wszystkich procedurach celnych, również tych fiskalnych i T1 sprawia, że czas formalności jest skracany do minimum.

Warto korzystać z dopracowanych rozwiązań!

Share this post