###pl PAGE:blog BUL:casestudy-obc-on-board-courier Casestudy OBC (on board courier)
13.05.2024

Casestudy OBC (on board courier)

Wprowadzenie i opis problemu

Polska firma działająca w branży technologicznej, napotkała pilną potrzebę dostarczenia niedużych transmiterów z Wrocławia do Doncaster w Wielkiej Brytanii. Z uwagi na wymagający charakter przesyłki oraz konieczność szybkiego dostarczenia, firma stanęła przed wyzwaniem zapewnienia efektywnego i niezawodnego transportu.

Rozwiązanie - przebieg przyjęcia usługi i procesy realizacji

Na przykładzie ostatniego transportu w usłudze OBC przebieg realizacji dostawy wygląda następująco:

Zgłoszenie Pilnego Transportu: O godzinie 9:30 otrzymaliśmy zgłoszenie od klienta dotyczące pilnego transportu transmiterów z Wrocławia do Doncaster. Z uwagi na pilność dostawy i potrzebę terminowego dotarcia do miejsca docelowego, natychmiast rozpoczęliśmy proces organizacji transportu.

Wysłanie Oferty: W ciągu 30 minut od zgłoszenia, nasza firma przygotowała ofertę, uwzględniającą szczegóły transportu, takie jak termin dostawy, trasa oraz koszt usługi. Oferta została wysłana do klienta o godzinie 10:00.

Odbiór Przesyłki przez Kuriera: Po zaakceptowaniu oferty przez klienta, podjęliśmy natychmiastowe działania w celu zorganizowania odbioru przesyłki. Kurier został wysłany do miejsca nadania we Wrocławiu o godzinie 11:30 w celu odebrania transmiterów.

Transport Lotniczy do Londynu: Po odbiorze, przesyłka została szybko przewieziona na lotnisko, gdzie kurier wraz z przesyłką wsiada do samolotu lecącego do Luton. Wielkość przesyłki (około 20x30 cm), odpowiadająca podręcznemu bagażowi pokładowemu, pozwala na elastyczne i szybkie przygotowanie do lotu i przejście kontroli bezpieczeństwa.

Przeładunek i Kontynuacja Drogi: Po przylocie do Londynu, kurier poinformował o tym fakcie nadawcę, po czym wynajął samochód i udał się w dalszą drogę do miejsca docelowego - Doncaster. W tym przypadku transport drogowy, umożliwił najszybsze dotarcie do adresu destynacji przesyłki.

Dostawa do Miejsca Docelowego: Dzięki starannemu planowaniu trasy i szybkiemu przemieszczaniu się, przesyłka dotarła do miejsca docelowego w Doncaster o godzinie 23:45, spełniając oczekiwania klienta dotyczące terminowej dostawy.

Proces realizacji pilnego transportu obejmuje szybkie reakcje, efektywne planowanie trasy oraz skuteczne wykorzystanie różnych środków transportu, co pozwala na błyskawiczne dostarczenie przesyłki do bardzo oddalonych od siebie miejsc na świecie w dość krótkim czasie.

Efekty - podsumowanie procesu dostawy, zalety usługi OBC

Nasza usługa OBC zapewniła błyskawiczną dostawę transmiterów z Wrocławia do Doncaster, spełniając oczekiwania klienta w zakresie czasu i niezawodności. W ciągu zaledwie 14 godzin od zgłoszenia, przesyłka została dostarczona na miejsce, co przyczyniło się do zadowolenia klienta i utrzymania wysokiego standardu obsługi logistycznej.

Główne zalety usługi OBC obejmują:

Szybkość: Przesyłka została dostarczona w 14h od momentu pierwszego kontaktu z firmą.

Niezawodność: Proces dostawy był pozbawiony opóźnień i problemów, dzięki czemu klient mógł mieć pewność, że jego przesyłka dotrze na czas i w nienaruszonym stanie.

Indywidualne podejście: Nasza firma zapewniła klientowi dedykowanego kuriera oraz zoptymalizowaną trasę dostawy, dostosowaną do konkretnych potrzeb.

Usługa OBC w Real Logisitics

Usługa OBC to gwarancja szybkiego i efektywnego dostarczania przesyłek, spełniająca nawet najbardziej pilne i wymagające potrzeby logistyczne. Dzięki elastycznemu podejściu i profesjonalnej obsłudze, zapewniamy nie tylko błyskawiczną realizację transportu, ale także bezpieczeństwo i kontrolę na każdym etapie dostawy.

Share this post