###pl PAGE:blog BUL:inwestujemy-w-rozwoj-talentow-dzialania-real-logistics-na-rzecz-rozwoju-mlodych-sportowcow Inwestujemy w rozwój talentów: Działania Real Logistics na rzecz rozwoju młodych sportowców
17.04.2024

Inwestujemy w rozwój talentów: Działania Real Logistics na rzecz rozwoju młodych sportowców

Inicjatywy biznesowe wspierające rozwój ekologiczny i społeczny: Praktyki CSR zorientowane na zrównoważony postęp

Współczesne firmy coraz częściej podejmują inicjatywy wspierające rozwój ekologiczny i społeczny, tworząc praktyki zorientowane na zrównoważony postęp. Działania te obejmują redukcję emisji, oszczędzanie zasobów naturalnych, promowanie recyklingu oraz wsparcie lokalnych społeczności poprzez dofinansowanie do ich inicjatyw i pasji. Korzyści płynące z tych działań widoczne są zarówno dla społeczności, jak i dla firm, przyczyniając się do poprawy jakości życia, budowy pozytywnego wizerunku marki oraz zwiększenia zaangażowania pracowników i lojalności klientów.

Sportowcy Real Logistics Sports Team

Real Logistics Sports Team, mimo braku spektakularnych wyników w minionym sezonie skoków narciarskich, nadal odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Wkrótce rozpoczyna się sezon parakajakarzy, a naszym zawodnikom udało się osiągnąć imponujące wyniki w przygotowaniach do tej rywalizacji.

Naszym zaszczytem jest przybliżenie ostatnich osiągnięć naszych sportowców, którzy niezależnie od trudności i przeciwności losu, kontynuują swoją drogę ku sukcesowi. Ich determinacja i poświęcenie stanowią inspirację dla całej społeczności sportowej.

Chociaż sezon skoków narciarskich nie przyniósł oczekiwanych wyników, naszym zawodnikom nie brakuje ambicji i gotowości do dalszego rozwoju. Teraz, gdy sezon parakajakarzy zbliża się wielkimi krokami, mamy nadzieję na nowe zwycięstwa i osiągnięcia, które będą powodem do dumy dla naszej drużyny oraz całej społeczności sportowej.

jump

Młodzi skoczkowie

Nicole Konderla

Nicole, utalentowana skoczkini narciarska, zakończyła sezon z nieco skromniejszymi wynikami niż się spodziewała. Niemniej jednak, mimo wyzwań i przeciwności losu, zdołała zapisać swoje nazwisko na liście uczestników prestiżowych zawodów.

Jednym z jej najbardziej godnych uwagi osiągnięć tego sezonu było zajęcie 5. i 6. miejsca w Pucharze Interkontynentalnym w Nottoden w Norwegii. To nie tylko potwierdzenie jej umiejętności, ale także dowód na jej nieustannie rosnący talent i determinację.

Ponadto, Nicole zanotowała również solidne 9. miejsce w Pucharze Interkontynentalnym w Brotterode, co świadczy o jej wytrwałości i zdolności do rywalizacji na międzynarodowej arenie.

Mimo że sezon nie był bezwzględnie udany, osiągnięcia Nicole w tych zawodach są dowodem na jej nieustające zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do sukcesu. Jest ona z pewnością inspiracją dla innych młodych sportowców oraz źródłem dumy dla całej społeczności sportowej.

Kacper Juroszek

Kacper, młody skoczek narciarski, zakończył sezon z imponującymi osiągnięciami, które potwierdzają jego rozwój i determinację w świecie skoków narciarskich.

Podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Lahti, Kacper zajął szanowane 13. miejsce, co jest dowodem jego umiejętności i zdolności do rywalizacji na międzynarodowym poziomie.

Na arenie krajowej również odniósł sukces, zajmując siódme miejsce podczas Mistrzostw Polski Seniorów. To potwierdzenie jego wszechstronności i zdolności do rywalizacji z najlepszymi polskimi skoczkami.

Podczas Letniego Grand Prix, Kacper również zapisał się na listę uczestników, zajmując 17. miejsce zarówno w Courchevel, jak i w Rasnov. Jego udział w tych prestiżowych zawodach świadczy o jego stałym zaangażowaniu i chęci rywalizacji na najwyższym poziomie.

Mimo że sezon nie zakończył się sukcesem w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, Kacper z pewnością zdobył cenne doświadczenie i wiedzę, które będą mu pomocne w dalszej karierze sportowej.

Osiągnięcia Kacpra są dowodem na jego wyjątkowy talent i nieustannie rosnący potencjał, co stanowi obietnicę dla przyszłości polskiego skoków narciarskiego.

Tymoteusz Amilkiewicz

Tymoteusz może pochwalić się sezonem zimowym pełnym wyzwań i sukcesów, mimo umiarkowanych osiągnięć w niektórych zawodach. Od grudnia aż do zakończenia sezonu, skoczek narciarski nieustannie dążył do poprawy swoich wyników i zdobywania cennych doświadczeń na międzynarodowej arenie.

Rozpoczął sezon od udziału w zawodach w Kanderschtegu, gdzie zajął 24. i 46. miejsce. Kolejne starty, między innymi na Alpe Cupie w Seefeld czy FIS Cupie w Falun, przyniosły mu kolejne, lecz skromne, miejsca w klasyfikacjach.

Jednakże, sezon przyniósł także wiele pozytywnych momentów dla Tymoteusza. Zdobył miejsca w pierwszej dziesiątce podczas mistrzostw oraz wicemistrzostw Polski Juniorów. Jego debiut w Pucharze Kontynentalnym za granicą w Niemczech w Brotterode, gdzie zdobył pierwsze punkty, był istotnym krokiem w jego karierze.

Pod koniec sezonu, Amilkiewicz zdołał znacznie poprawić swoje wyniki, zajmując czołowe miejsca na Pucharze Kontynentalnym w Zakopanym oraz FIS Cupie w tym samym miejscu. Sezon zakończył świetnym startem w Zakopanym, gdzie zajął 11. i 37. miejsce, pokazując swoją determinację i umiejętności.

Choć sezon nie był pełen spektakularnych osiągnięć, Tymoteusz Amilkiewicz z pewnością odniósł wiele pozytywnych doświadczeń i zdobył cenne punkty do dalszego rozwoju swojej kariery w skokach narciarskich.

Marcin Wróbel

Marcin mimo swej niedużej liczby lat, już zdążył wyrobić sobie imponującą reputację jako medalista mistrzostw kraju oraz reprezentant klubu AZS Zakopane.

Jego debiut w zawodach FIS CUP miał miejsce 9 stycznia 2021 roku, gdzie zajął 62. miejsce. Choć był to początek, Marcin nie poddał się i kontynuował swój rozwój. Jego wysiłki przyniosły efekty latem 2021 roku, kiedy to zdołał zdobyć swoje pierwsze punkty w zawodach tego cyklu, zajmując 13. miejsce.

Kolejnym ważnym momentem w karierze Marcina były Zimowe Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy w 2022 roku. Indywidualnie zajął 9. miejsce, co stanowiło kolejny krok w jego sportowej drodze. Jednak to drużynowy sukces był szczególnie godny uwagi, gdyż Marcin wraz z zespołem sięgnął po 2. miejsce, co świadczy o jego umiejętnościach i potencjale w skokach narciarskich.

ski

Posiadanie niepełnosprawności nie wyklucza aktywności sportowej – Nasi parakajakarze

Kasia Kozikowska

Kasia to wybitna polska parakajakarka, która reprezentuje klasę KL3. Jej niezwykła historia sportowa rozpoczęła się w 2008 roku, gdy rozpoczęła zajęcia z pływania pod okiem Wojciecha Seidla. Początkowo sport był dla niej sposobem wsparcia rehabilitacji, jednak szybko odkryła w sobie pasję do rywalizacji.

Po dziewięciu latach intensywnych treningów na basenie i dwóch nieudanych próbach kwalifikacji na Igrzyska Paralimpijskie, Kasia postanowiła spróbować swoich sił w kajakarstwie. Jej determinacja i poświęcenie przyniosły szybkie efekty - już po roku treningów zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy, a po dwóch latach - złoty.

W 2020 roku Kasia Kozikowska miała okazję reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie zajęła imponujące 4. miejsce. Jej osiągnięcia na międzynarodowej scenie sportowej są wyjątkowe i inspirujące.

Od października 2022 roku Kasia jest członkinią Real Logistics Sports Team, co potwierdza jej profesjonalizm i zaangażowanie w sport. Jest również związana z klubem START Wrocław, gdzie nadal rozwija swoje umiejętności i reprezentuje polskie barwy na arenie krajowej i międzynarodowej. Jej historia to nie tylko przykład determinacji i wytrwałości, ale także inspiracja dla innych sportowców zmagających się z wyzwaniami.

Robert Wydera

Robert to wyjątkowy sportowiec, który mimo niepełnosprawności osiągnął wiele w dwóch dyscyplinach sportowych - parakajakarstwie i siatkówce na siedząco. Reprezentując Polskę na międzynarodowej arenie, zdobył wiele medali na Mistrzostwach Polski oraz uczestniczył w prestiżowych zawodach, takich jak Mistrzostwa Europy i Świata.

Swoją sportową przygodę rozpoczął od siatkówki na siedząco w 2011 roku w klubie WZSN START Wrocław. Od tamtego czasu osiągnął wiele sukcesów, zdobywając liczne medale Mistrzostw Polski oraz reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej. Jego zaangażowanie i wysiłek zostały docenione nagrodą Najlepszego Obrońcy oraz wyróżnieniem dla najlepszych zawodników Mistrzostw Europy.

W 2018 roku Robert rozpoczął również przygodę z parakajakarstwem, w kategorii VL3. Już na początku osiągnął sukcesy, zdobywając srebrne medale Mistrzostw Polski i debiutując na Mistrzostwach Europy i Świata w 2021 roku.

Jego marzeniem jest udział w Igrzyskach Paraolimpijskich, co stanowi główny cel jego kariery indywidualnej. Robert Wydera to nie tylko utalentowany sportowiec, ale także wzór determinacji, wytrwałości i poświęcenia, który nieustannie dąży do realizacji swoich marzeń i celów życiowych.

Wydera

CSR co to?

CSR, czyli Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, jest coraz bardziej istotnym elementem dzisiejszego biznesowego krajobrazu. Pojęcie to odnosi się do koncepcji, zgodnie z którą przedsiębiorstwa nie tylko powinny dążyć do osiągania zysków, ale również brać odpowiedzialność za wpływ swoich działań na społeczeństwo i środowisko naturalne.

W praktyce oznacza to podejmowanie działań, które uwzględniają interesy różnych grup interesariuszy, takich jak pracownicy, konsumenci, społeczności lokalne oraz środowisko. Firmy realizujące CSR angażują się w różnorodne inicjatywy mające na celu promowanie zrównoważonego rozwoju społecznego i ekologicznego.

Znaczenie CSR polega nie tylko na wykonywaniu działań charytatywnych czy sponsoringu, lecz również na wdrażaniu praktyk biznesowych, które uwzględniają wartości etyczne, zrównoważony rozwój oraz dobro społeczne. Działania te mogą obejmować dbałość o dobrostan pracowników, uczciwe praktyki handlowe, minimalizację negatywnego wpływu na środowisko oraz inwestowanie w społeczności lokalne.

W dzisiejszym konkurencyjnym otoczeniu biznesowym, CSR staje się nie tylko obowiązkiem moralnym, ale również kluczowym elementem zwiększania zaangażowania klientów i pracowników. Firmy, które skutecznie wdrażają strategie CSR, często czerpią korzyści z większej lojalności klientów, lepszych relacji z interesariuszami oraz większej przewagi konkurencyjnej na rynku. W rezultacie, CSR staje się nieodłączną częścią strategii biznesowych wielu firm, które dążą do równowagi między osiąganiem zysków a dbaniem o społeczeństwo i środowisko.

Wsparcie młodych sportowców jako element CSR

Wsparcie młodych sportowców jako część CSR przynosi liczne korzyści zarówno społecznościom, jak i firmom. Poprzez inwestowanie w rozwój talentów sportowych, firmy nie tylko promują zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale także pomagają potrzebującym i zwiększają zaangażowanie pracowników. Dla społeczności, wsparcie młodych sportowców przyczynia się do rozwoju umiejętności i wartości takich jak determinacja i fair play, poprawiając również zdrowie i samopoczucie lokalnej społeczności.

Korzyści społeczne i biznesowe wynikające z zaangażowania w CSR

Zaangażowanie w działania CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) przynosi szereg korzyści zarówno społecznościom, jak i firmom. Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej rozumieją, że prowadzenie działalności gospodarczej z uwzględnieniem interesów społecznych i środowiskowych może przynieść wiele pozytywnych efektów.

Korzyści społeczne płynące z CSR są widoczne w postaci poprawy jakości życia lokalnych społeczności, zrównoważonego rozwoju społecznego oraz ochrony środowiska naturalnego. Działania te mogą obejmować wsparcie edukacji, kultury oraz zdrowia, inwestowanie w rozwój lokalnych społeczności oraz promowanie różnorodności i równości. Przedsiębiorstwa angażujące się w CSR często stają się ważnymi partnerami społecznymi, przyczyniając się do budowy lepszych warunków życia dla mieszkańców danej społeczności.

Korzyści biznesowe związane z CSR są równie istotne. Firmy, które aktywnie angażują się w działania społecznie odpowiedzialne, często cieszą się lepszym wizerunkiem marki oraz większą lojalnością klientów. Ponadto, zaangażowanie w CSR może przyczynić się do zwiększenia zaufania klientów i partnerów biznesowych oraz przyciągnąć nowych pracowników, którzy identyfikują się z wartościami firmowymi. Dodatkowo, efektywnie prowadzona strategia CSR może przynieść korzyści finansowe poprzez zwiększenie efektywności operacyjnej i zmniejszenie ryzyka biznesowego.

W rezultacie, zaangażowanie w CSR przynosi wymierne korzyści zarówno społecznościom, jak i firmom. Jest to nie tylko wyraz odpowiedzialności społecznej, ale także strategia biznesowa, która może przyczynić się do długoterminowego sukcesu i zrównoważonego rozwoju zarówno dla przedsiębiorstwa, jak i społeczności, w której działa.

Robert

Real Logistics - wsparcie w sporcie i transporcie

W Real Logistics oferujemy kompleksowe usługi w zakresie transportu we wszystkich formach frachtu oraz sprzedaży i wynajmu kontenerów. Jednocześnie angażujemy się w działania społecznie odpowiedzialne, nie tylko poprzez wsparcie młodych sportowców, ale i również działalność charytatywną dla Zakładu opiekuńczo-leczniczego im. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Dzięki naszym działaniom biznesowym i społecznym pokazujemy, że mamy moc i przyczyniamy się do rozwoju społeczności lokalnych.

Share this post