15.04.2019

Japońskie kapsuły do spania na promach z Niemiec do Szwecji

Od 1. kwietnia na promach na jednej z najpopularniejszych tras promowych pomiędzy Niemcami, a Szwecją, tj. Rostock – Trelleborg, szwedzki armator Stena Line wprowadził do swojej oferty jednoosobowe kapsuły do spania.

Jest to nic innego jak inspiracja japońskimi hotelami kapsułowymi, które swój początek miały w 1979 roku, a 30 lat później pojawiły się w Europie.
Niepodważalnym plusem takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, gdyż kapsuły ustawia się jedna na drugiej, a wewnętrzna powierzchnia wynosi 2m2. Kapsuła wyposażona jest w pościel oraz materac, posiada dostęp do Wifi oraz zapewnia stację ładowania komórek.
Podroż w kapsule to także świetny i tani sposób dla ludzi podróżujących z małym bagażem, tj. plecak czy namiot , który można przechowywać w zewnętrznych, zamykanych szafkach oraz w przypadku krótkich wyjazdów. Czas przeprawy między Rostockiem, a Trelleborgiem wynosi 6godzin.
Możliwość podróży w takiej kapsule jest również tańszym rozwiązaniem, a równie komfortowym i dającym prywatność jak dotychczas znane kabiny.

Autor: Magda Smoczyńska

Share this post