###pl PAGE:blog BUL:kolej-w-rozkwicie-nowe-polaczenie-kolejowe-z-chin-do-europy Kolej w rozkwicie. Nowe połączenie kolejowe z Chin do Europy
03.10.2018

Kolej w rozkwicie. Nowe połączenie kolejowe z Chin do Europy

Rosyjski multimodalny operator logistyczny RZD Logistics uruchomił pociąg intermodalny na trasie Changsha (Chiny) – Tilburg (Holandia). Nowy serwis kolejowy powstał przy współpracy z chińskim Hunan Xiangou Express. Regularne przejazdy na tej trasie odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Planowy czas tranzytu ma wynieść około 16 dni.

17 sierpnia 2018 roku 41 kontenerów czterdziestostopowych po raz pierwszy ruszyło ze stacji Changsha do holenderskiego Tilburgu przez terytoria kilku państw – Mongolii, Rosji, Białorusi, a także Polskę i Niemcy.
„Jako członek grupy kapitałowej RZD – pełnomocnego koordynatora międzynarodowego tranzytu przez rosyjskie terytorium, RZD Logistics z uwagą śledzi tendencje na rynku transportowym w Rosji, Chinach, jak i w Europie. Jako firma realizująca regularnit transport kolejowy z Chin widzimy, że Changsha stopniowo staje się centrum, do którego przenosi się ładunki z centralnej części Chin. To właśnie to miejsce, przy aktualnej kondycji gospodarki, daje olbrzymie perspektywy rozwoju. Ponadto Tilburg stanowi obecnie drugi pod względem stopnia rozwinięcia logistyczny węzeł Holandii. Wyróżnia się infrastrukturą niezbędną do obsługi kolei kontenerowej z większym wolumenem” – zauważa dyrektor handlowy RZD Ligistics, Olga Stiepanova.
Dzięki połączeniu tych dwóch punktów, stworzenie nowej jakości serwisu z Chin do Holandii przez Rosję wniesie również wkład w rozwój polskiego potencjału transportowego.

Autor: Emilia Ponisz

Share this post