###pl PAGE:blog BUL:krok-marki-renault-w-strone-elektrycznych-ciagnikow-siodlowych Krok marki Renault w stronę elektrycznych ciągników siodłowych
09.03.2018

Krok marki Renault w stronę elektrycznych ciągników siodłowych


Istotne zmiany w zarządzaniu eksploatacją środowiska skłoniły producentów samochodów do innowacyjności i do zmian, które w najbliższych latach pozwolą im na sprawne funkcjonowanie przy zaostrzających się przepisach dotyczących emisji szkodliwych substancji przez pojazdy spalinowe.

Firma Renault, podobnie jak pozostali producenci, z każdym rokiem pracuje nad nowymi technologiami źródeł zasilania pojazdów.
Powyższa marka w 2009 roku wprowadziła pierwsze zmiany w pojazdach o DMC pomiędzy 12 a 16 ton, dostosowujące napędy tychże aut do nowego, ekologicznego podejścia. Natomiast od 2019 roku Renault planuje sprzedaż szerokiej gamy ciężarówek w całości elektrycznych, które są bardziej przyjazne środowisku.
Od blisko 10 lat Renault zbierało doświadczenie testując nowe rozwiązania na obecnych modelach, a w najbliższej przyszłości planują wprowadzenie całkowicie nowego produktu. W celu realizacji powyższego celu w fabryce w Blainville-sur-Orne poczyniono pierwsze kroki przygotowujące do premiery całkowicie elektrycznego modelu ciągnika siodłowego firmy Renault Trucks.
Rok 2019 zapowiada się ciekawie, gdyż wtedy również Tesla planuje rozpocząć sprzedaż swoich elektrycznych ciężarówek.

Autor: Michał Tyrawa

Share this post