15.06.2021

REALNIE wspieramy polski sport

Nasza firma wspiera polskie skoczkinie narciarskie w drodze na szczyt!

Od maja 2021 zaczęliśmy współpracę z dwiema skoczkiniami narciarskimi - Anną Twardosz oraz Wiktorią Przybyłą. Te młode, zdolne zawodniczki są nadzieją polskich skoków kobiet, a my chcielibyśmy je wesprzeć w drodze na szczyt.
Kim są?

Anna Twardosz
Ania ma 20 lat, a skoki zaczęła uprawiać już w wieku 9 lat, zafascynowana obserwacją treningów, na które wcześniej jeździła ze swoim starszym bratem i siostrą. Miłość do skoków, która zaczęła się we wczesnym dzieciństwie, trwa do dziś. Pierwsze sukcesy zaczęła odnosić jako nastolatka. W 2016 roku została powołana do Kobiecej Kadry Narodowej w skokach narciarskich. W tym samym roku po raz pierwszy w karierze została Letnią Mistrzynią Polski. W grudniu 2016 po raz pierwszy zdobyła punkty Pucharu Kontynentalnego, co dało jej prawo startu w Pucharze Świata. W 2017 roku debiutowała na Mistrzostwach Świata Juniorów w Stanach Zjednoczonych, gdzie zajęła 30 miejsce. Tego samego sezonu zadebiutowała w Pucharze Świata w Ljubnie. W 2018 roku w lecie zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Kobiet a zimą po raz pierwszy zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. W zawodach Fis Cup poraz stanęła na drugim stopniu podium w Rumunii. W sezonie zimowym 2019/2020 zaczęła regularnie kwalifikować się do pierwszej serii Pucharu Świata, została zimową podwójną Mistrzynią Polski Juniorek i zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Kobiet.
W sezonie zimowym 2020/2021 punktowała w Pucharze Świata w Titisee-Neustadt, zajmując 26 i 30 miejsce. Punktowała jeszcze w Hinzenbach (29 miejsce) i startowała na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie, gdzie w konkursie na normalnej skoczni zajęła 33 miejsce, a na dużej skoczni miejsce 24. Razem z Piotrem Żyłą, Dawidem Kubackim i Kamilą Karpiel w zawodach drużyn mieszanych zajęła 6 miejsce. W Lahti na Mistrzostwach Świata Juniorów gdzie zajęła 8 miejsce.

Wiktoria Przybyła
16-letnia obecnie Wiktoria zaczęła skakać na nartach w wieku 11 lat, a trzy lata później, w 2019 roku, została powołana do kadry, co jest dowodem jej niezaprzeczalnego talentu. W tym samym roku zadebiutowała w FIS CUP w Ljubnie, a pierwsze punkty zdobyła w Renie w Norwegii, co dało jej prawo do startu w Pucharze Świata. W 2020 roku wzięła udział w Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lausanne gdzie zajęła 26 miejsce. W tym samym roku zadebiutowała też na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Latem 2020 roku wystartowała w Letnim Grand Prix w Czechach, gdzie debiutowała i zdobyła pierwsze punkty zajmując 25 miejsce w kwalifikacji generalnej. W 2021 roku wystartowała w mistrzostwach świata juniorów w Lahti gdzie razem z drużyną (Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Nicole Kondrela) zajęły 6 miejsce. W sezonie 2020-2021 podczas Mistrzostw Polski Wiktoria zajęła również 6 miejsce.

Tyle sukcesów, choć to dopiero początki ich sportowej drogi. Trzymamy kciuki za te zdolne zawodniczki!

Autor: Aldona Kucner

 

Share this post