13.03.2019

Stały rozwój Portu Lotniczego w Wrocławiu

Port Lotniczy Wrocław jest jednym z najlepiej prosperujących lotnisk w Polsce. Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska zostało uznane za jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie.

Wrocławski port zajął 7 miejsce w rankingu „Anker Report”, przygotowanym na podstawie danych serwisu Flight Global. Pod uwagę brano liczbę nowych kierunków wprowadzonych w ciągu roku. Pod tym względem wrocławskie lotnisko znalazło się wśród portów o globalnym znaczeniu, jak Moskwa, Berlin czy Paryż.
W raz z rozwojem ruchu pasażerskiego systematycznie rośnie ruch cargo. W ciągu ostatnich pięciu lat ilość cargo wzrosła o 100% i w zeszłym roku wyniosła 10 425t. Większość transportów towarowych z wrocławskiego lotniska realizowana jest jako fracht lotniczy RFS ( Road Feeder Service), czyli transport do pierwszego lotniska przeładunkowego odbywa się przy użyciu ciężarówek rejsowych oferowanych przez linie lotnicze. Wzrost ten jest zasługą między innymi pozyskaniem nowych przewoźników realizujących bezpośrednie połączenia ze swoimi hubami w Europie Zachodniej. Do takich linii jak Lufthansa, SAS dołączyli w zeszłym roku SWISS, Air France a już niebawem bezpośrednie połączenie z Wrocławiem uruchomi również Brussels Airlines i KLM.

 

Autor: Przemysław Chwastek

Share this post