13.06.2019

Transport Logistic 2019

Ponad 60 tysięcy osób związanych z logistyką spotkało się w Monachium.

W dniach 4-7 czerwca w Monachium odbywały się targi Transport Logistic. To jedno z największych wydarzeń branży logistycznej realizowane jest na przemian – jednego roku w Szanghaju, kolejnego zaś właśnie w Monachium. Wystawcami były przedsiębiorstwa związane z transportem, w tym m.in. spedytorzy, producenci pojazdów i kontenerów, producenci elementów mocujących, firmy obsługujące branżę od strony IT, developerzy a nawet wydawcy i firmy szkoleniowe.


Transport Logistic 2019 w liczbach:
• 2,374 wystawców z 63 krajów
• 10% więcej wystawców niż w roku 2017
• Wystawcy z 88 grup branżowych
• 64,000 gości z 125 krajów
• 5% więcej gości niż w 2017
• 125,000 m2 powierzchni wystawowej

Z uwagi na lokalizację, największą grupę wystawców stanowiły firmy z Europy. Aż 68 z nich pochodziło z Polski. Wśród nich było także Real Logistics, które w tym roku zadedykowało swoje stoisko promocji eksportu drobnicowego koleją do Chin, w ramach tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku. Stoisko cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, zarówno wśród europejskich jak i azjatyckich przedsiębiorstw.

Na czas targów przygotowano też obfitą ofertę konferencyjną. Dominowały w nich dwa tematy: zmiana i innowacja. Poruszano takie zagadnienia jak: Brexit, nowe szlaki i kierunki transportowe, ekologię i zmiany klimatyczne, rosnącą rolę IT i sztucznej inteligencji.
Patrząc na to, ile zainwestowano w wygląd oraz promocję stoisk, w przygotowanie obsługi oraz wszelkiego typu gadżetów

Share this post