23.03.2022

Transport towarów z Chin do Włoch

ORGANIZACJA TRANSPORTU CHINY - WŁOCHY

Od lat współpracujemy z firmami działającymi na rynku włoskim. Nasze doświadczenie pozwoliło nam wypracować optymalne, kompleksowe i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie transportowe na trasie Chiny - Włochy.

Co sprawia, że nasza oferta wyróżnia się na rynku?

  • Własna konsola i oddział w Chengdu w Chinach.
  • Zespół z oddziału w Chengdu, w którym wszyscy płynnie posługują się językiem chińskim
  • W dziale sprzedaży utworzyliśmy specjalną komórkę dla rynku włoskiego. Specjalistka ds. sprzedaży @Nicola Kubacka płynnie posługuje się językiem włoskim na poziomie native. Dzięki temu eliminujemy barierę językową. Nasi włoscy Klienci mogą czuć się w pełni zaopiekowani i bezpieczni.
  • Własny dział transportu drogowego, w którym nasz flota jest systematycznie rozwijana. Jedną z inwestycji był zakup 3-osiowego ciągnika o ładowności 44 tony umożliwiającego bezpieczne transportowanie cięższych ładunków. Pracujemy w systemie zmianowym od 6:00-14:00 oraz 14:00 - 20:00 i mamy dyżury weekendowe. Dzięki temu zapewniamy całodobowy i bezpośredni kontakt oraz opiekę nad ładunkami.
  • Dział obsługi naszych kontenerów wyposażonych w GPS oraz sieć depotów w Chinach i Europie.
  • Własna sieć agencji celnych oraz pozwolenia AEO – dokument wiarygodności wobec organów celno-skarbowych. Przekłada się ono na czas realizacji zgłaszanych przez nas odpraw celnych.

Jak przebiega transport organizowany przez Real Logistics na trasie Chiny - Włochy?

Konsolidacja ładunków LCL (drobnicowych) odbywa się w Chengdu. Przesyłki z całych Chin są umieszczane w kontenerach, a następnie drogą kolejową przewożone do Małaszewicz. Przesyłki drobnicowe (LCL), które wymagają jednostkowych odpraw celnych są transportowane drogowo do Warszawy. Natomiast, przesyłki FCL są przeładowywane na transport drogowy typu naczepa i bezpośrednio transportowane do Włoch. Transport kolejowy na ww. trasie trwa ok 18 dni. Miejscem docelowym we Włoszech jest nasz magazyn w Mediolanie. Nasi Klienci w zależności od preferencji organizują odbiór towaru lub zlecają nam transport do miejsca docelowego. Transport drogowy ładunków na trasie Polska - Włochy zajmuje średnio 2 dni.

Klienci chętnie korzystają z obsługi transportów full-service, w której my konsolidujemy towary w Chengdu, a następnie przewozimy towary do magazynów na terenie całych Włoch.

Share this post