###pl PAGE:o-firmie BUL: Aktualności
07.11.2019

Polski hub na Kolejowym Jedwabnym Szlaku

W dniu 5 listopada 2019 Paweł Moskała, Prezes Zarządu Real Logisitcs, uczestniczył w panelu ekspertów konferencji pt. „Polski hub na Kolejowym Jedwabnym Szlaku”

W czasie konferencji „Polski hub na Kolejowym Jedwabnym Szlaku”, zorganizowanej przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Ośrodek Studiów Wschodnich, mieliśmy możliwość w gronie podmiotów zaangażowanych w tę inicjatywę wspólnie zastanowić się, jakie są szanse związane z transportem kolejowym na trasie Chiny – Europa – Chiny zarówno dla samej logistyki jak i dla gospodarki europejskiej.

Wiele tych rozmów dotyczyło konsolidacji ładunków, co nas szczególnie cieszy. Uważamy, że zwiększenie zainteresowania tą usługą to sygnał, że przewozy kolejowe stały się atrakcyjną alternatywą także dla mniejszych przedsiębiorstw.

Duże emocje wywoływał też temat polityki chińskiego rządu w zakresie subsydiowania przewozów kolejowych i to, czy w dłuższej perspektywie czasu będzie ona stabilna.

Wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że lokalizacja Polski sprzyja czerpaniu korzyści z obsługi Nowego Jedwabnego Szlaku. A także co do tego, że pozycja hubu na tej trasie nie jest nam dana raz na zawsze i że musimy ciągle pracować nad jej utrzymaniem.