###pl PAGE:uslugi BUL: Transport kolejowy z Chin
Transport kolejowy

Transport kolejowy

Transport kolejowy z Chin i do Chin jest zbalansowaną alternatywą pomiędzy długim transportem morskim, a stosunkowo drogim transportem lotniczym. Poza stale zwiększającą się jakością tego serwisu, jego atutem jest to, że pozwala realizować bezpośrednie transporty z miast w centralnych Chinach, jak Chengdu, Zhengzhou, Wuhan, wraz z dowozami z większych ośrodków przemysłowych na wybrzeżu – Shanghai, Ningbo, Shenzhen, Guangzhou. Dowóz do Polski odbywa się do terminali w Małaszewiczach, Łodzi i Warszawie – w każdym możemy zaoferować kompleksową obsługę przesyłki oraz odwóz do wskazanego przez klienta miejsca, do dowolnego miejsca w Europie. Od lat transport kolejowy z Chin jest jedną z naszych specjalizacji.

Pociąg do Chin

Nowy Jedwabny Szlak

 

„Pociąg z Chin” do Polski jedzie około dwóch tygodni, co czyni go niewiele wolniejszym od niektórych serwisów lotniczych (sic!), a jest przy tym zdecydowanie atrakcyjniejszy cenowo.

Rośnie także eksport europejskich towarów do Chin wysyłanych drogą kolejową. Wpływa to na coraz korzystniejszą cenę tego rodzaju spedycji. Eksport kolejowy do Chin również ma bardzo duże znaczenie w katalogu naszych usług. Wspieramy naszych klientów w zakresie odbioru towarów z dowolnego miejsca Unii Europejskiej, konsolidacji i magazynowania oraz organizacji przewozów. Raz w tygodniu mamy własne połączenie z Małaszewicz do Chengdu. 

Kolej zyskuje status coraz poważniejszego konkurenta dla pozostałych rodzajów transportu z i do Państwa Środka. Znaczący wpływ na ten fakt ma duże wsparcie chińskiej administracji w rozbudowę i modernizację infrastruktury kolejowej ukierunkowanej na Europę. Nasz zespół, poza bacznym obserwowaniem koniunktury i wzrastającego potencjału, bierze aktywny udział w organizowaniu tego rodzaju przewozów, zarówno kontenerowych, jak i drobnicowych. Posiadając potrzebne know-how, jesteśmy przygotowani na spotkanie oczekiwań Klientów, zainteresowanych skorzystaniem z zalet, jakie daje połączenie kolejowe z Chinami.

Warto nadmienić, że transport kolejowy z Chin i do Chin nie odbiega standardami od pozostałych rodzajów transportu jeśli chodzi o bezpieczeństwo i monitorowanie aktualnego statusu ładunku. Większość operatorów kolejowych zapewnia regularne powiadomienia o jego położeniu i odległości pociągu od Polski. Oferowanym przez nas rozwiązaniem dodatkowym jest montowanie urządzeń GPS w kontenerach. Kolejnym istotnym elementem sprawiającym, że możemy zaoferować solidny i bezpieczny transport kolejowy, jest stale poszerzana siatka naszych partnerów logistycznych w Państwie Środka, wyspecjalizowanych w tej gałęzi transportu. Jesteśmy w stanie zapewnić rzetelność rozwiązań i bezpieczeństwo, na każdym jego etapie.

 

Jeśli interesuje Państwa transport kolejowy zarówno z Chin jak i do Chin - zapraszamy do zadawania pytań, jak i sprawdzenia nas w praktyce!
Serdecznie zapraszamy do kontaktu: rail@real-logistics.pl

Współpraca pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a producentami i dostawcami z Chin oznacza konieczność korzystania ze środków transportu, które są w stanie przewieźć duże ilości towarów na odległość prawie 10 000 km. Od niedawna takie przewozy umożliwia transport kolejowy na trasie z Polski do Chin.

Nowe połączenia kolejowe na trasie Jedwabnego Szlaku

Chiny to od wieków kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym. To państwo zapewniało dostęp do egzotycznych towarów, przypraw, herbaty i naturalnego jedwabiu. Przez wieki transportowały je karawany podróżujące po legendarnym Jedwabnym Szlaku.

Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, można podróżować o wiele szybciej, przemierzając ogromne odległości między krajami samolotem lub korzystając z wolniejszej, ale tańszej spedycji morskiej. Jedwabny Szlak przestaje już powoli być legendą. Porozumienie między krajami doprowadziło do jego odrodzenia w nowej, bardziej współczesnej formie. To połączenie kolejowe, łączące miejscowości w Chinach z polskimi miastami.

Pociągi obsługiwane zarówno przez polskie PKP, jak i przez przewoźników z Chin, Białorusi i Kazachstanu umożliwiają transport towarów w zaledwie dwa tygodnie, podczas gdy przewozy morskie trwają o wiele dłużej. Konkurencyjne stają się też koszty takich transportów – z uwagi na stałe podnoszenie cen przez przewoźników morskich. Kursy cargo odbywają się raz w tygodniu z Chin przywożąc produkty z branży elektronicznej, samochodowej, AGD i tekstylnej.

Import towarów z Chin – spedycja kolejowa

Transport kolejowy z Chin to jedna z propozycji, jaką oferuje klientom nasza firma. Od ponad dekady zajmujemy się organizowaniem transportów spedycyjnych do różnych krajów świata. Znaczące miejsce w naszej ofercie zajmuje Daleki Wschód, a w szczególności Chiny. Od kilku lat, dzięki powstaniu Nowego Jedwabnego Szlaku, poza transportem morskim i lotniczym możemy zaproponować naszym klientom alternatywne rozwiązanie, jakim jest spedycja kolejowa. Powierzającym nam organizację transportu towarów z Chin drogą kolejową importerom oferujemy:

  • - zbalansowane rozwiązanie stanowiące wypadkową pomiędzy czasochłonnym, lecz tanim transportem morskim, a szybkim i kosztownym transportem lotniczym,
  • - systematyczne podnoszenie jakości usług w spedycji kolejowej,
  • - przewóz towarów w czasie około 2 tygodni,
  • - korzystne warunki cenowe transportu,
  • - niezależność transportu kolejowego od warunków pogodowych.

Usługi spedycyjne na najwyższym poziomie

Wprowadzając do naszej oferty usług także spedycję kolejową, zadbaliśmy o rozszerzenie zakresu kontaktów o nowe firmy współpracujące z nami zarówno na terenie Chin, jak i w krajach pośrednich czy w Polsce. Dzięki temu możemy sprawować kontrolę na każdym etapie przewozu, a dostarczane do kraju ładunku docierają w nienaruszonym stanie. Zajmujemy się organizacją transportu kontenerów, jak i drobnicy, w tym pojedynczych palet i skrzyń.

Oferujemy również kompletne przygotowanie dokumentacji przewozowej oraz obsługę celną towarów. Dzięki odprawom poza granicami kraju zapewniamy również odroczenie płatności podatku VAT.

Oferujemy transport z wybranego miasta w Chinach - Chengdu, Chongqing, Zhengzhou, Xian, Nankin Nanjing , Wuhan, Yiwu, Hefei, Guangzhou, czy Changsha, eliminując dodatkowe koszty związane z przeładunkiem czy przestojami w portach. Dzięki Real Logistics transport kolejowy z Chin to doskonała alternatywa dla importerów.