Transport kolejowy

Transport kolejowy

Transport kolejowy z Chin jest zbalansowaną alternatywą pomiędzy długim transportem morskim, a stosunkowo drogim transportem lotniczym. Poza stale zwiększającą się jakością tego serwisu, jego atutem jest to, że pozwala realizować bezpośrednie transporty z miast w centralnych Chinach, jak Chengdu, Zhengzhou, Wuhan, wraz z dowozami z większych ośrodków przemysłowych na wybrzeżu – Shanghai, Ningbo, Shenzhen, Guangzhou. Dowóz do Polski odbywa się do terminali w Małaszewiczach, Łodzi i Warszawie – w każdym możemy zaoferować kompleksową obsługę przesyłki oraz odwóz do wskazanego przez klienta miejsca, do dowolnego miejsca w Europie.

 

„Pociąg z Chin” do Polski jedzie około dwóch tygodni, co czyni go niewiele wolniejszym od niektórych serwisów lotniczych (sic!), a jest przy tym zdecydowanie atrakcyjniejszy cenowo.
Na coraz korzystniejszą cenę wpływ ma także stale zwiększający się wolumen ładunków eksportowych, wysyłanych do Chin koleją – eksport kolejowy do Chin również ma bardzo duże znaczenie w katalogu naszych usług.

Kolej z Chin dynamicznie zyskuje status coraz poważniejszego konkurenta dla pozostałych rodzajów transportu z Państwa Środka. Znaczący wpływ na ten fakt ma duże wsparcie chińskiej administracji w rozbudowę i modernizację infrastruktury kolejowej ukierunkowanej na Europę. Nasz zespół, poza bacznym obserwowaniem koniunktury i wzrastającego potencjału, bierze aktywny udział w organizowaniu tego rodzaju przewozów, zarówno kontenerowych, jak i drobnicowych. Posiadając potrzebne know-how, jesteśmy przygotowani na spotkanie oczekiwań Klientów, zainteresowanych skorzystaniem z zalet, jakie daje połączenie kolejowe z Chinami.

Warto nadmienić, że transport kolejowy z Chin nie odbiega standardami od pozostałych rodzajów transportu jeśli chodzi o bezpieczeństwo i monitorowanie aktualnego statusu ładunku. Większość operatorów kolejowych zapewnia regularne powiadomienia o jego położeniu i odległości pociągu od Polski. Oferowanym przez nas rozwiązaniem dodatkowym jest montowanie urządzeń GPS w kontenerach. Kolejnym istotnym elementem sprawiającym, że możemy zaoferować solidny i bezpieczny transport kolejowy, jest stale poszerzana siatka naszych partnerów logistycznych w Państwie Środka, wyspecjalizowanych w tej gałęzi transportu. Jesteśmy w stanie zapewnić rzetelność rozwiązań i bezpieczeństwo, na każdym jego etapie.

 

Jeśli interesuje Państwa transport kolejowy zarówno z Chin jak i do Chin - zapraszamy do zadawania pytań, jak i sprawdzenia nas w praktyce!
Serdecznie zapraszamy do kontaktu: rail@real-logistics.pl

Współpraca pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a producentami i dostawcami z Chin oznacza konieczność korzystania ze środków transportu, które są w stanie przewieźć duże ilości towarów na odległość prawie 10 000 km. Od niedawna takie przewozy umożliwia transport kolejowy na trasie z Polski do Chin.

Nowe połączenia kolejowe na trasie Jedwabnego Szlaku

Chiny to od wieków kraj atrakcyjny pod względem gospodarczym. To państwo zapewniało dostęp do egzotycznych towarów, przypraw, herbaty i naturalnego jedwabiu. Przez wieki transportowały je karawany podróżujące po legendarnym Jedwabnym Szlaku.

Obecnie, w dobie nowoczesnych technologii, można podróżować o wiele szybciej, przemierzając ogromne odległości między krajami samolotem lub korzystając z wolniejszej, ale tańszej spedycji morskiej. Jedwabny Szlak przestaje już powoli być legendą. Porozumienie między krajami doprowadziło do jego odrodzenia w nowej, bardziej współczesnej formie. To połączenie kolejowe, łączące miejscowości w Chinach z polskimi miastami.

Pociągi obsługiwane zarówno przez polskie PKP, jak i przez przewoźników z Chin, Białorusi i Kazachstanu umożliwiają transport towarów w zaledwie dwa tygodnie, podczas gdy przewozy morskie trwają o wiele dłużej. Konkurencyjne stają się też koszty takich transportów – z uwagi na stałe podnoszenie cen przez przewoźników morskich. Kursy cargo odbywają się raz w tygodniu z Chin przywożąc produkty z branży elektronicznej, samochodowej, AGD i tekstylnej.

Import towarów z Chin – spedycja kolejowa

Transport kolejowy z Chin to jedna z propozycji, jaką oferuje klientom nasza firma. Od ponad dekady zajmujemy się organizowaniem transportów spedycyjnych do różnych krajów świata. Znaczące miejsce w naszej ofercie zajmuje Daleki Wschód, a w szczególności Chiny. Od kilku lat, dzięki powstaniu Nowego Jedwabnego Szlaku, poza transportem morskim i lotniczym możemy zaproponować naszym klientom alternatywne rozwiązanie, jakim jest spedycja kolejowa. Powierzającym nam organizację transportu towarów z Chin drogą kolejową importerom oferujemy:

  • - zbalansowane rozwiązanie stanowiące wypadkową pomiędzy czasochłonnym, lecz tanim transportem morskim, a szybkim i kosztownym transportem lotniczym,
  • - systematyczne podnoszenie jakości usług w spedycji kolejowej,
  • - przewóz towarów w czasie około 2 tygodni,
  • - korzystne warunki cenowe transportu,
  • - niezależność transportu kolejowego od warunków pogodowych.

Usługi spedycyjne na najwyższym poziomie

Wprowadzając do naszej oferty usług także spedycję kolejową, zadbaliśmy o rozszerzenie zakresu kontaktów o nowe firmy współpracujące z nami zarówno na terenie Chin, jak i w krajach pośrednich czy w Polsce. Dzięki temu możemy sprawować kontrolę na każdym etapie przewozu, a dostarczane do kraju ładunku docierają w nienaruszonym stanie. Zajmujemy się organizacją transportu kontenerów, jak i drobnicy, w tym pojedynczych palet i skrzyń.

Oferujemy również kompletne przygotowanie dokumentacji przewozowej oraz obsługę celną towarów. Dzięki odprawom poza granicami kraju zapewniamy również odroczenie płatności podatku VAT.

Oferujemy transport z wybranego miasta w Chinach - Chengdu, Chongqing, Zhengzhou, Xian, Nankin Nanjing , Wuhan, Yiwu, Hefei, Guangzhou, czy Changsha, eliminując dodatkowe koszty związane z przeładunkiem czy przestojami w portach. Dzięki Real Logistics transport kolejowy z Chin to doskonała alternatywa dla importerów.