Transport lotniczy

Transport lotniczy

Współczesny biznes opiera się na doskonałej organizacji pracy oraz maksymalnie wykorzystanym czasie, który ma swoją wysoką cenę. Jednym z elementów wpływających na ogólne koszty prowadzenia firmy jest transport towarów wymienianych z kontrahentami w odległych krajach ,którzy cenią swój czas. Efektywnym rozwiązaniem jest spedycja lotnicza.

Spedycja lotnicza – najszybsza metoda transportu

Niewątpliwą zaletą transportu lotniczego jest czas, w jakim wysyłane lub sprowadzane towary docierają do docelowego miejsca. W wielu wypadkach jest to jedyne możliwe rozwiązanie – zwłaszcza, jeśli przewozu wymagają towary nietrwałe lub też importowany surowiec jest niezbędny do danej produkcji. W przeciwieństwie do innych form transportu towarów, lotniczy zapewnia komfort logistyczny. Pamiętając, że wiele krajów nie posiada dostępu do morza, a przewozy wymagają skorzystania z wolnego i ograniczonego pojemnościowo transportu drogowego lub kolejowego –wówczas warto zdecydować się na tego typu przewóz. Transport lotniczy umożliwia dostarczenie ładunku nawet na niewielkie lotniska na obszarze docelowego kraju, skąd dowóz ładunku na miejsce jest szybszy i tańszy.

Wadą spedycji lotniczej jest natomiast jej wysoki koszt w stosunku do innych środków transportu, dodatkowo zwiększony przez konieczność skorzystania z transportu drogowego. Innym ryzykiem jest uzależnienie przewozów od warunków atmosferycznych, które często opóźniają lądowanie w miejscu docelowym.

Możliwości spedycji lotniczej

Spedycja lotnicza, jaką oferuje nasza firma, to szerokie możliwości przewozu towarów, począwszy od niewielkich paczek po kilkusetkilogramowe przesyłki frachtowe. Szczególnie polecane jest korzystanie z tej formy przewozu, kiedy trzeba dostarczyć do klienta próbki materiałów lub surowców w niewielkiej przesyłce kurierskiej.

Do podstawowych zalet takiej formy przewozów można zaliczyć:

 • minimalny czas przewozu z miejsca wysyłki do docelowego, ograniczony nawet do kilku godzin,
 • możliwość dotarcia w każde miejsce, do którego nie dociera żaden inny środek transportu,
 • możliwość transportowania towarów bez potrzeby przeładowywania pośredniego, jeśli ładunek ma dotrzeć np. na wyspę,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa w stosunku do przewozów drogowych i morskich,
 • płynność i terminowość przewozów z niewielkim ryzykiem opóźnień.

Spedycja lotnicza w usługach Real Logistics

Podstawową zaletą naszych usług jest ich dostosowanie do konkretnych potrzeb klienta. Korzystając z wielu różnych możliwości, dopasowujemy takie rozwiązania, które są najkorzystniejsze w kontekście ekonomicznym oraz zapewniają dotarcie towarów na czas do wybranego miejsca w Europie oraz poza nią.
Dzięki kontaktom na wszystkich kontynentach, możemy znaleźć najlepsze połączenia, zapewniając idealny kompromis pomiędzy czasem realizacji, a kosztami transportu. Do oczekiwań klienta podchodzimy za każdym razem indywidualnie. Dlatego przygotowując ofertę, zawsze tworzymy kilka jej wariantów. W efekcie Klient może sam decydować, jaka opcja jest dla niego najlepsza.

Przy obsługach przesyłek lotniczych korzystamy z wszystkich większych polskich lotnisk, a także z lotniska we Frankfurcie, jako największego lotniczego terminalu towarowego dla naszej części Europy.

Jesteśmy w stanie zorganizować transport do i z wszystkich, mniejszych i większych, portów lotniczych na świecie.

Proces postępowania przy eksporcie towarów / fracht lotniczy

Transport lotniczy (eksport)

Proces postępowania przy imporcie towarów / fracht lotniczy

Transport lotniczy (import)

Import towarów z Chin często wymaga zorganizowania szybkiego transportu, dzięki któremu produkty lub surowce dotrą na czas do miejsca przeznaczenia. Najczęściej wykorzystywany transport morski trwa zwykle kilka tygodni. O wiele szybszą alternatywą jest spedycja lotnicza.

Chiny – atrakcyjny dostawca

Chiny od niepamiętnych czasów znane są jako kraj bogaty w atrakcyjne towary, na których można się wzbogacić lub rozwinąć dobrze prosperującą działalność. Przez kilkuset laty z tego egzotycznego kraju sprowadzano cenne produkty, jakich nie można było znaleźć w Europie. Obecnie Chiny są dostawcą artykułów głównie z branży tekstylnej, motoryzacyjnej czy maszynowej. Cenimy je przede wszystkim za ich atrakcyjne ceny. Tania siła robocza w tym kraju skłania też do organizowania w nim zakładów produkcyjnych znanych na świecie marek. Pochodzące z tych wytwórni wyroby są tańsze, jednocześnie zachowując wysokie standardy jakości. Chiny to również znaczący dostawcza maszyn i urządzeń dla warsztatów i firm produkcyjnych, które często potrzebują szybkiego transportu, aby zmodernizować produkcję lub realizować intratne zlecenia.

Przedsiębiorcy, dla których tempo dostawy ma kluczowe znaczenie powinni wybrać transport lotniczy z Chin. To najlepszy sposób, aby przesyłki trafiły do Polski szybko i w pełni bezpiecznie. Transport lotniczy z Chin obejmuje przesyłki ekspresowe oraz cargo w większości portów lotniczych na świecie i obsługę lotniskową w największych portach Europy. Transport z Chin do Polski realizowany drogą lotniczą odbywa się z zachowaniem wszystkich norm dotyczących zabezpieczenia towarów na czas transportu.

Transport lotniczy z Chin z Real Logistics

Wśród krajów Dalekiego Wschodu, które znalazły się na liście naszych portów docelowych Chiny są najważniejszym partnerem. Dzięki systematycznemu rozwijaniu kontaktów z tym krajem obecnie posiadamy sieć kontrahentów, z których pomocą możemy organizować transport lotniczy ze wszystkich większych lotnisk w kraju.
Oferując naszym klientom swoje usługi, staramy się realizować je w sposób kompleksowy, do minimum angażując zleceniodawcę w proces organizacji transportu towarów z Chin. W ramach usług oferujemy:

 • - transport lotniczy towarów o małych i dużych gabarytach, nawet do kilkuset kilogramów,
 • - przewozy z każdego miejsca kraju z dowozem towarów do lotniska,
 • - bezpieczne przewozy przesyłek z zachowaniem wszystkich przepisowych środków ochrony,
 • - obsługę celną wraz z niezbędną dokumentacją transportową,
 • - odroczenie płatności podatku VAT wynikające z odpraw celnych poza granicami kraju,
 • - najkrótsze możliwe terminy tranzytu,
 • - pełną kontrolę nad całym procesem transportu, od momentu przejęcia towaru do dostarczenia pod wskazany adres.

Import drogą lotniczą to opcja stosunkowo droga, ale za to w pełni bezpieczna i gwarantująca szybką dostawę zamówionego towaru do klienta. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie mogą sobie np. pozwolić na przestoje w wyniku awarii znaczącej maszyny produkcyjnej czy też takie, w których od szybkiej i terminowej dostawy zależy ich udział w projekcie lub przetargu. Dzięki licznym współpracującym z nami firmom na terenie Chin jesteśmy w stanie zagwarantować sprawną obsługę na każdym etapie przewozu: kontrolując załadunek i wyładunek, zawierając umowy z ubezpieczycielami i negocjując stawki transportowe tak, aby były one jak najkorzystniejsze dla klienta.