###pl PAGE:uslugi BUL: Ubezpieczenie ładunków
Ubezpieczenie ładunków

Ubezpieczenie ładunków

Proces transportu, przez swoją specyfikę przewożenia towarów na duże odległości, siłą rzeczy wiąże się z ryzykiem uszkodzenia towaru. Z tego faktu zdają sobie sprawę wszyscy zaangażowani w transport: począwszy od załadowcy, przez przewoźników, na odbiorcy skończywszy. Każdy z nich dokłada starań, by przesyłka była zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Załadowca dba o solidne zapakowanie towaru. Spedytor wybiera sprawdzonych podwykonawców i rozwiązania ograniczające liczbę przeładunków do minimum. Przewoźnik zabezpiecza towar podczas transportu, by się nie przemieszczał oraz by nic nie przemieściło się na niego. Odbiorca ma spokój.

Tyle teorii. W rzeczywistości szereg losowych czynników może sprawić, że towar podczas transportu zostanie uszkodzony, nawet jeśli na każdym etapie dochowano należytej staranności przy jego zabezpieczeniu. Zazwyczaj kończy się jedynie na uszkodzeniu opakowania, jednak czasami szkody mogą dotyczyć również samego towaru.

W sukurs przychodzi tutaj oferowane naszym Klientom ubezpieczenie ładunku. Pozwoli ono uzyskać odszkodowanie z tytułu uszkodzeń na każdym etapie transportu. Niejednokrotnie ciężko jest ustalić, na którym konkretnie etapie do uszkodzenia doszło, ciężko więc wywalczyć rekompensatę. W przypadku ubezpieczenia ładunku, powyższa sytuacja nie ma znaczenia, ponieważ ubezpieczenie dotyczy całości transportu. Dodatkowo, nasi Klienci decydujący się na ubezpieczenie, mają zapewnioną także rekompensatę od utraty zysków ze sprzedaży danego towaru – przesyłka jest przez nas ubezpieczana na 110% jej wartości. Pozwoli to nie tylko odzyskać wkład finansowy, ale także potencjalny profit związany z dalszym obrotem towaru. Ubezpieczenia realizujemy z partnerem wyspecjalizowanym wyłącznie w sektorze ubezpieczeń transportowych, przez co są one skrojone na miarę oczekiwań, efektywne i ograniczające formalności do minimum. Zachęcamy do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia ładunków, których transport będziemy dla Państwa realizować. Na wszelkie pytania odnośnie tej opcji, odpowiedzą Państwu nasi specjaliści spedycyjni.