Odprawy celne

Odprawy celne

Oferujemy naszym Klientom organizację odpraw celnych we wszystkich większych portach przeładunkowych w Polsce i Niemczech, takich jak Warszawa, Gdynia, Gdańsk, Szczecin, Frankfurt, Bremerhaven czy Hamburg. Odprawa celna ładunku jest konieczna w przypadku importu lub eksportu poza Unię Europejską, a dzięki sprawnemu obiegowi dokumentacji oraz przejęciu na siebie większości formalności, ograniczamy czas jej trwania do niezbędnego minimum. Dodatkowo, dokładnie instruujemy Klienta odnośnie czynności niezbędnych do wykonania przez niego, by całość procesu przebiegła jak najefektywniej.


Dzięki posiadanemu przez nas certyfikatowi AEO, nadanemu przez Urząd Celny, jesteśmy wiarygodnym partnerem dla służb celnych, co wymiernie przekłada się na czas realizacji zgłaszanych przez nas odpraw celnych. Więcej o certyfikacie AEO możecie Państwo przeczytać tutaj.


Przy importowaniu towarów spoza UE, warta odnotowania jest odprawa celna z odroczoną płatnością VATu - w przypadku importu przez niemieckie porty lotnicze lub morskie i realizacji tam odprawy, tego rodzaju odprawa jest przeprowadzana domyślnie i odracza konieczność opłacenia VATu o 3 miesiące.
W przypadku importu przez polskie porty, by odprawić towar w tej procedurze, konieczne jest złożenie wyprzedzającego wniosku do Urzędu Celnego – zapewniamy Klientom pełne wsparcie w zakresie formalności przy składaniu takiego wniosku.

Im mniej wiedzy na temat procedur celnych posiada klient, tym dłużej trwa proces, co prowadzi do wzrostu kosztów przewozu. Dzięki pomocy, jaką oferują specjaliści Real-Logistics odprawa celna w Hamburgu trwa krócej i przebiega zdecydowanie sprawniej.

Organizacja odpraw celnych w Hamburgu

Nasza firma od lat specjalizuje się w organizacji odpraw celnych w Hamburgu, dlatego wszelkie związane z nimi procedury są nam doskonale znane. Posiadany przez nas certyfikat AEO nadany przez Urząd Celny gwarantuje między innymi bezpieczeństwo i ochronę międzynarodowego łańcucha dostaw. Również kontrolę procesów logistycznych, związanych z postępowaniem określonych rodzajów towaru. Dzięki naszym staraniom i posiadanej wiedzy ,składane dokumenty są szybciej akceptowane, a proces odprawy staje się znacznie prostszy.

Co możesz zyskać, korzystając z naszych usług?

Powierzając nam organizację odprawy celnej uzyskasz:

  • - pomoc w przygotowaniu kompletnej dokumentacji celnej,
  • - dopełnienie wszelkich formalności wymaganych przez procedury celne,
  • - skrócenie do minimum czasu przeznaczonego na odprawę,
  • - dokładne instrukcje dotyczące niezbędnych do wykonania przez ciebie czynności,
  • - odprawę celną w Hamburgu z odroczoną płatnością VAT-u o 3 miesiące,
    +odprawa celna w Polsce z art.33a umożliwiająca bezgotówkowe rozliczenie podatku VAT.(?)
  • - zmniejszenie kosztów związanych z magazynowaniem w czasie odprawy i przestojami w transporcie.

Odprawa celna w Hamburgu dotyczy zarówno towarów eksportowanych, jak i importowanych. Kierujemy się wiedzą i dużym doświadczeniem, a w przechodzeniu przez szereg formalności pomagają nam nawiązane kontakty z urzędami celnymi oraz wiarygodność i dobra opinia.

Jeśli zajmujesz się importem lub eksportem towarów i przewozisz je przez port w Hamburgu, profesjonalnie przeprowadzimy Cię przez odprawę celną. Skorzystaj z naszego doświadczenia, wiedzy i nawiązanych kontaktów, a importowane lub eksportowane towary znacznie szybciej trafią do miejsca przeznaczenia.